Проєкт «Віртуальна екскурсія установкою переробки природного газу» (автори – Артем Артюхов, Юрій Зубань, Дмитро Самохвалов та Антон Коноплянченко) став переможцем конкурсу «Інновації ІКТ для сучасної освіти ICT4EDU» у номінації «Розробка навчальних ресурсів за допомогою технологій віртуальної та доповненої реальності».

 

Основна ідея розробки – створення віртуального середовища для проведення практичних занять з дисциплін «Процеси та апарати хімічних виробництв», «Машини та апарати хімічних виробництв», «Автоматизація та комп'ютерне керування виробничих процесів», «Основи комп'ютерного управління технологічними процесами в хімічній промисловості» тощо. Студентам пропонується віртуальна екскурсія установкою осушення природного газу. Під час екскурсії відбувається ознайомлення з основним обладнанням установки осушення природного газу, детальне вивчення устрію та принципу дії абсорбційної колони. Студенти мають можливість вивчити основні режими роботи тарілчастих масообмінних контактних елементів в абсорбційній колоні та знайти оптимальне рішення щодо стабілізації роботи апарату. «Родзинка» екскурсії - можливість в режимі реального часу та в короткий термін вирішити інженерну задачу коригування технологічних параметрів роботи установки та усунення раптово виникаючої аварійної ситуації. При цьому в критичних умовах необхідно швидко прийняти правильне рішення, спираючись на отримані знання та навички під час вивчення теоретичних основ роботи установки і принципів контролю та управління її роботою.

Проєкт «Віртуальна екскурсія установкою переробки природного газу» був представлений на конкурсі проєктів Reimagine Education Awards в рамках виставки-конференції у Лондоні під егідою рейтингового агентства QS та Бізнес-школи Уортона Пенсильванського університету.

Візуалізацію екскурсії можна побачити на офіційному каналі ULab Group Сумського державного університету:

СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Україна, 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова 2,
факультет технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ)
кафедра «Хімічної інженерії,  Лабораторний корпус "А".

e-mail: [email protected],

            [email protected]

тел. +38(0542)33-71-24, 68-77-95, 33-70-73;

тел./факс +38(0542)33-40-58, 33-71-42.