z dnem himika

Традиція відзначати День хіміка підтримується і в провідних університетах країни: Українському державному хіміко-технологічному університеті (УДХТУ, м. Дніпропетровськ), Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (КНУ, м.Київ), Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна (ХНУ, м.Харків) та інших.

Сьогодні найбільшими підприємствами хімічної промисловості України є ПАТ "Азот" (м.Черкаси), ЗАТ Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" (м.Сєвєродонецьк), ПАТ "Концерн Стирол" (м.Горлівка), ПАТ "Рівнеазот" (м.Рівне), які входять до складу Ostchem Holding AG, а також  ПАТ "Одеський припортовий завод" (м.Одеса), ПАТ "Сумихімпром" (м.Суми) та інші. Більшість з них є замовниками науково-технічної продукції та кадрів від Сумського державного університету (СумДУ).