Notice: Undefined offset: 72 in /var/www/vhosts/ce.sumdu.edu.ua/httpdocs/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /var/www/vhosts/ce.sumdu.edu.ua/httpdocs/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Undefined offset: 72 in /var/www/vhosts/ce.sumdu.edu.ua/httpdocs/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /var/www/vhosts/ce.sumdu.edu.ua/httpdocs/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Врагов А.П. Гідромеханічні процеси та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв : Навч. посіб.  — Суми : АЛАН-ЕКС, 2003. — 232 с. + Гриф МОН.

Врагов А.П. Теплообмінні процеси та обладнання хімічних і газонафтопереробних виробництв : Навч. посібник. - Суми : Університетська книга, 2006. - 260 с. + Гриф МОН.

Врагов А.П. Масообмінні процеси та обладнання хімічних і газонафтопереробних виробництв : Навч. посіб. - Суми : Університетська книга, 2007. - 284 с. + Гриф МОН.

Врагов А.П., Михайловський Я.Е., Якушко С.І. Матеріали до розрахунків процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв : Навч. посіб. - Суми : СумДУ, 2008. - 170 с. + Гриф МОН.

Врагов А. П. Оптимизационное проектирование абсорбционных колонн с использованием ПЭВМ: учеб. пос. / А. П. Врагов, Я. Э. Михайловский. — Суми : Сум ГУ, 2007. — 99 с.

Врагов А. П. Оптимизационное проектирование ректификационных колонн с использованием ПЭВМ [Текст] : учеб. пос. / А. П. Врагов, Я. Э. Михайловский. — Сумы : СумГУ, 2000. — 64 с. + Гриф МОН.

Врагов А. П. Оптимізаційне проектування класифікуючих кристалізаторів з використанням ПЕОМ [Текст] : навч. посіб. / А. П. Врагов, Я. Е. Михайловський. — Суми : СумДУ, 2004. — 98 с. + Гриф МОН.

Стороженко В. Я. Реактори об'ємного типу з перемішувальними пристроями (розрахунок та конструювання): навч. посіб. / В. Я. Стороженко, В. А. Смирнов. — Суми : СумДУ, 2011. — 283 с. + Гриф МОН.

Холин Б.Г. Центробежные и вибрационные грануляторы плавов и распылители жидкости. – М.:Машиностроение. – 1977. – 182 с.

Склабінський В.І. Технологічні основи нафто- та газопереробки: навчальний посібник / В.І.Склабінський, О.О.Ляпощенко, А.Є.Артюхов. – Суми: Сумський державний університет, 2011. – 187 с., + Гриф МОН.

Обладнання газо- та нафтопереробних виробництв: навчальний посібник / В. І. Склабінський, А. Є. Артюхов, О. О. Ляпощенко, І. І. Шостаківський. – Суми: Сумський державний університет, 2015. –  343 с.

Врагов А.П. Гідромеханічні процеси та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв Врагов А.П., Михайловський Я.Е., Якушко С.І. Матеріали до розрахунків процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв (2008) 1 Врагов А. П. Оптимизационное проектирование абсорбционных колонн с использованием ПЭВМ Стороженко В. Я. Реактори об'ємного типу з перемішувальними пристроями Склабінський В.І. Технологічні основи нафто- та газопереробки Склабінський В.I. Обладнання газо- та нафтопереробних виробництв

Ляпощенко О.О. Создание 3D-модели кожухотрубчатого теплообменника с помощью CAD-системы КОМПАС-3D / О.О. Ляпощенко, В.М. Маренок, С.В. Денисенко. - Електронний засіб навчання каф. ПОХНВ. - Сумы: СумГУ, 2012.

22 грудня 2021
Зав. кафедри ТМВІ, ст. наук. співробітник кафедри ХІ, докт. техн. наук, професор Віталій ІВАНОВ та професор, пров. наук. співробітник кафедри ХІ, докт. техн. наук, професор Олександр ЛЯПОЩЕНКО отримали наукові нагороди Європейського Альянсу Інновацій (Бельгія) і їх імена внесено до списку EAI Fellow Members Class 2021.
24 жовтня 2021
24 жовтня в Сумському державному університеті відбулась нарада за участі представника НАК «Нафтогаз України» Санжара ЖАРКЕШОВА, голови Сумської облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО, представників провідних машинобудівних компаній Сумщини та науковців.